کارخانه تولید سیم مفتول گالوانیزه

سیم مفتول، یا همان مفتول سیاه، سیم خشک و سیم نصب ثابت از فولاد کم کربن و یا آهن و با استفاده از عملیات کشش و نورد گرم تولید می شود که سیمی تک رشته ای است و فلز هادی آن از جنس مس و از لحاظ خواص فیزیکی و مکانیکی، بسیار نرم و منعطف و مقاوم است، مقاومت این محصول باعث می شود از آن در صنعت های مختلف استفاده شود، این سیم انواع مخلتفی دارد که هر کدام با ویژگی هایی که دارند در صنایع مختلف کاربرد دارند.

این سیم فروش زیادی در بازار به دلیل کاربرد بالای خود دارد، فروش عمده آن با قیمت ارزان در بازار صورت می گیرد، یکی از مراکز تولید این نوع سیم در تبریز است که از تولید و فروش و عرضه بالایی برخوردار هستند و کارخانه سیم مفتول گالوانیزه تبریز آن را در تناژ حجمی بالا و کیفیت اعلا تولید و عرضه می کند.

استاندارد هایی که باید برای تولید سیم مفتول گالوانیزه رعایت شود

استاندارد هایی که باید برای تولید سیم مفتول گالوانیزه رعایت شود

ضخامت ۱.۲ میلیمتر، وزن کلاف ۲۵ کیلوگرم از مشخصات و استاندارد های تولیدی سیم مفتول گالوانیزه و رابیتس بندی است که از مفتول گالوانیزه با ضخامت های ۱.۲ تا ۴ میلی متر تولید می شوند و برای تولید فنس، توری گابیون، توری مرغی و توری فرنگی بیشترین کاربرد و مزیت را دارند.

سیم مفتول از فولاد کم کربن تولید در ساختمان سازی از این محصول در آماتور و قالب بندی استفاده بالایی می شود، به دلیل اینکه سیم مفتول انعطاف زیادی دارد، کاربرد خوبی در صنایع مختلف از خود نشان می دهد، این سیم هم منعطف است و هم جنس خوبی و مرغوبی دارد، که باعث گستردکی مصرف آن شده است.

سیم مفتول ها انواع مختلفی از نظر کاربردی و نحوه تولید و سطح مقطع و ضخامت و غیره دارند که سیم مفتول رنگ ثابت، سیم مفتول پهن و سیم مفتول مسی ضخیم از انواغ پرفروش آن در بازار هستند، این نوع سیم ها، هر چه باکیفیت و مرغوب تر تولید و عرضه شود، بدون شک از فروش داخلی و صادرات بیشتری برخوردار می شود.

بین فروشندگان رقابت بی نظیری وجود دارد که با توجه به قیمت مناسب و کیفیت بیشتر و نوع بسته بندی استاندارد و حرفه ای تر محصول خود را بیشتر در معرض فروش قرار می دهند، در شروع سال 1401 تاکنون بیشترین میزان فروش سیم مفتول را داشتیم که دلیل آن می تواند قیمت خوب و کیفیت و عرضه استاندارد این کالا باشد.

بیشترین تولیدات سیم مفتول گالوانیزه مربوط به کدام استان ها است

بیشترین تولیدات سیم مفتول گالوانیزه مربوط به کدام استان ها است

انواع سیم مفتول عبارتند از: سیم مفتولی فابریک و غیر فابریک، سیم مفتول گالوانیزه روکش دار سرد و گرم، سیم مفتول سیاه یا مفتول آرماتوری، سیم مفتول سفید یا مفتول گالوانیزه و سیم مفتول استیل و مسوار.

سیم های مفتول در ساختمان سازی برای انواع قالب بندی و آرماتوربندی ها و استفاده برای ساخت رابیتس کاربرد بی نظیری از خود نشان می دهند و بسیار منعطف و با کیفیت و بادوام هستند و با قیمت مناسبی می توان آنها را خریداری کرد، این نوع سیم ها در انواع قطر و ضخامت تولید و عرضه می شوند و با متراژ های متنوع و در بسته بندی های استاندارد به شعب فروش سراسر کشور توزیع می شوند.

از متداول ترین کاربردهای سیم مفتول باید به تولید انواع توری حصاری، مرغی، گابیون، فرنگی و پرسی و ساخت انواع سیم های خاردار از دو نوع خطی و حلقوی، ساخت قالب و محوطه بتن ریزی، آرماتور، بستن رابیتس، گالوانیزه و تولید سیم جوش و تولید فنر اشاره کنیم.

سیم مفتول گالوانیزه، بیشترین تولید خود را در استان های خوزستان و اصفهان آذربایجان شرغی و غربی دارد، با توجه به کاربرد بالا، فروش بسیار پررونقی در بازار به خود اختصاص داده است.

در سال های اخیر فروش این محصول خوب و بالا بوده و میزان درآمدی که از فروش سیم مفتول حاصل شده رو به افزایش است که تماما بستگی به انعطاف، کیفیت و دوام و متراژ مناسب در مقابل قیمت خوب محصول و نحوه بسته بندی مرغوب و استاندارد آن دارد.

کدام نوع سیم مفتول سهم بیشتری از تولیدات را به خود اختصاص داده

کدام نوع سیم مفتول سهم بیشتری از تولیدات را به خود اختصاص داده

تولید سیم مفتول به دو طریق فابریک و کششی صورت می گیرد، که تولید سیم مفتول فابریک در کارخانه به صورت مستقیم و با استفاده از فرآیند نورد گرم تولید و به همان صورت در بازار عرضه می شود. تولید سیم مفتول کششی که از بیلت هایی از فولاد نرم، با دستگاه های نورد مخصوص مفتول کششی با عملیات کشش سرد صورت می گیرد، باید ذکر کرد که تعداد عملیات کشش سرد کاملا بستگی به ضخامت مفتول تولیدی دارد، یعنی هرچقدر مفتول نازک تری بخواهیم تولید کنیم، میزان کشش سرد بیشتری لازم است و بالعکس، عملا این محصول را مفتول نوردشده یا مفتول کششی می گویند.

گالوانیزاسیون به روش غوطه ور شدن گرم در آهن یا فولاد، با فرو کردن در یک حجمی مذاب روی با دمای 460 درجه سانتی گراد صورت می شود، این فرآیند نزدیک به ۱۵۰ سال است که کاربرد دارد، بیشترین مصرف روی در جهان برای پوشش دهی مصرف می‌گردد که مزیت خوب آن مقاومت بالای آن است که در دسته پرفروش ترین ها و پر تولید ترین سیم های مفتولی در کشور می باشد و سهم بالایی از تولید را به خود اختصاص داده است.

سیم مفتول انواع مختلفی دارد که با توجه به ویژگی و مزیت هایی که دارند قیمت های مختلفی دارند، در این بین در بازار فروش، سیم مفتول تبریز و سیم مفتول گالوانیزه زنجان از کیفیت و قیمت خوبی برخوردار هستند و به شعب سراسر کشور توزیع می شوند، قیمت سیم مفتول تبریز را از سایت فروش معتبر آن بررسی کنید و با قیمتی به صرفه و مناسب آن را خریداری کنید.

تولیدکنندگان سیم مفتول رنگ ثابت با بهترین کیفیت

تولیدکنندگان سیم مفتول رنگ ثابت با بهترین کیفیت

امروزه فروش این محصول رو به افزایش است ولی وقتی با فروش سالهای پیش مقایسه می کنیم می بینم که در چند سال اخیر میزان فروش افت داشته و باید در فروش این محصول در تمام مراکز تلاش بیشتری کنیم و در یک متراژ به اندازه و به صرفه و قیمت خوب و مناسب و تولید مرغوب و اعلا دوباره فروش سیم مفتول را در انواع مختلفی که دارد افزایش دهیم.

فروش بی واسطه سیم مفتول در بازار با قیمت مناسب و به صرفه تری صورت می گیرد، سیم مفتول با ضخامت ۱.۲ میلیمتر بیشترین استفاده را جهت استفاده برای رابیتس بندی دارد، که در ساختمان سازی و محکم سازی موارد اینچنینی کاربرد دارد، به دلیل نرمی و استحکام سیم مفتول در فرم دهی سقف ها و طرح های رابیتس کمک شایانی می کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *